Dom
Tutaj jesteś

Inspiracje na wejście do domu

26 września 2022 Dom wejście do domu inspiracje


Wejście to wizytówka naszego domu, ponieważ zwracamy na nie uwagę, w pierwszej kolejności. Warto więc zadbać, aby było ciekawe, oryginalne i przede wszystkim schludne.

Jak urządzić wejście do domu?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, nie tylko podczas poznawania nowej osoby, ale także kiedy po raz pierwszy kogoś odwiedzamy. To jak wygląda nasz dom, świadczy o nas samych. Planując wejście, skupmy się przede wszystkim na tym, czy chcemy aby każdy przechodzień mógł podziwiać nasze podwórko, czy stawiamy na prywatność, a całą posesję dookoła wolimy obsadzić tujami.

Pierwszym krokiem jest zadbany trawnik. Idealnie skoszony i wypielęgnowany, będzie sprawiał dobre wrażenie. Jeśli nie mamy czasu na podlewanie i plewienie, możemy zainwestować w sztuczną trawę, dobrze położona będzie wyglądała jak żywa. Jeśli wzdłuż ogrodzenia mamy drzewa, żywopłot, czy krzewy, pamiętajmy o ich regularnym przycinaniu.
Drugą istotną sprawą jest ścieżka prowadząca do drzwi. Dużo lepiej będzie prezentowała się kostka i schodki prowadzące do wejścia, niż ścieżka wydeptana w trawie. Oczywiście miłym urozmaiceniem będą lampki na baterie słoneczne, czy rośliny wzdłuż chodnika, bądź niewielkie krzaczki, przed wejściem do domu, albo kwiaty posadzone w kamiennych donicach.

Aranżacja wejścia do domu

Drzwi wejściowe mogą być poprzedzone wnęką, czy zadaszeniem, które umożliwi zagospodarowanie wolnej przestrzeni w ciekawy sposób. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, dobrym pomysłem będzie ustawienie przed wejściem mebli ogrodowych. Ławka z palet z grubym siedziskiem i stolik świetnie się sprawdzą w letnie, ciepłe wieczory.
Dużą rolę w takich miejscach będzie odgrywać oświetlenie. Delikatne, przyciemnione światło i latarnie ustawione w dyskretnych miejscach, będą tworzyły tajemniczy klimat. Do tego odpowiednio dobrane rośliny w zależności od upodobań i mamy strefę odpoczynku, która od wejścia będzie wprowadzała w przytulny nastrój.

Istotnym elementem są schody i drzwi, a konkretnie materiały i kolorystyka, na jaką się zdecydujemy. Wszystko zależy od naszej fantazji i budżetu jakim dysponujemy. Możemy wybrać schody z metalowymi elementami, surowe zrobione z betonu, wyłożone płytkami ceramicznymi, czy granitowe. Najważniejsze jest to, aby pasowały do designu, na który zdecydowaliśmy się, aby całość wyglądała spójnie.
Jeśli z kolei chodzi o drzwi, przede wszystkim postawmy na jakość. Są one barierą chroniącą naszą prywatną przestrzeń. W przypadku drzwi, jakość nie oznacza rezygnacji z wyglądu, bowiem na rynku istnieje mnóstwo modeli, które są solidne, a równocześnie bardzo ładnie się prezentują.

Wejście do domu inspiracje

Jeśli brakuje nam pomysłów, inspiracji odnośnie wejścia do domu, możemy poszukać w pierwszej kolejności w internecie. Możemy także poradzić się architekta, który znajdzie najlepsze dla nas rozwiązanie, jednak taka usługa oczywiście będzie odpłatna. Dobrą opcją jest spacer po okolicy, podczas którego być może znajdziemy interesujące rozwiązanie.

Redakcja fandoo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak założyć i pielęgnować rośliny doniczkowe – porady dla każdego