Dom
Tutaj jesteś

Modne połączenia kolorystyczne, butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza

27 września 2022 Dom butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza


Obecnie niezwykle modne są odcienie zieleni we wnętrzach, można przebierać w kolorach zarówno jasnych, jak i ciemnych. Od wielu już sezonów pożądana jest butelkowa zieleń. Będzie to rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe. Pasuje do rozmaitych pomieszczeń, niezależnie od wybranego stylu wnętrzarskiego. Jak wiadomo, zieleń działa uspokajająco, stanowi świetną bazę dla innych barw. Można łączyć ją z kolorem pomarańczowym, czerwonym, różowym, beżowym itd. Butelkowa zieleń zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Warto pomalować tym kolorem przynajmniej jedną ścianę, aby uzyskać świetny efekt.

Butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza

Butelkowa zieleń zdaje się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Wprowadza elegancję do pomieszczenia, działa kojąco na wzrok, sprzyja relaksowi. Wspaniale sprawdzi się w sypialni, salonie i nawet kuchni. Można zestawiać ją z rozmaitymi kolorami i zawsze uzyska się świetny efekt. Oczywiście nie trzeba malować ścian, butelkowa zieleń może gościć we wnętrzach w postaci mebli, rozmaitych dekoracji, dywanów. Jest mnóstwo opcji do wyboru. Wspaniale prezentuje się w zestawieniu z bielą, czernią i szarościami, czyli klasycznymi kolorami bazowymi. Jako że butelkowa zieleń jest dosyć ciemna, to warto rozjaśnić pomieszczenie właśnie za pomocą białego koloru. Doda on świeżości i optycznie powiększy wnętrze. Świetnie sprawdzą się także jasne szarości. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu eleganckiego wystroju, to może wprowadzić czarne dodatki, które rewelacyjnie pasują do butelkowej zieleni.

Do czego pasuje butelkowa zieleń?

Ciekawy efekt można uzyskać za pomocą wprowadzenia do pomieszczenia mebli w kolorze butelkowej zieleni. W salonie rewelacyjnie sprawdzi się spory narożnik z miękkimi poduszkami, tapicerowany, z czarnymi dodatkami ze stali. Jeśli mebel ma stanowić główny element wyposażenia, to warto zdecydować się na obicie wykonane z połyskującej tkaniny, czyli przykładowo welurowe, aksamitne, welwetowe. Butelkowa zieleń posłuży także jako akcent, który ożywi aranżację. Można wybrać przykładowo pufy w tym kolorze, zasłony, dywany, pościel, wazon. Wspaniale prezentuje się butelkowa zieleń z różem, szczególnie jeśli ktoś chce urządzić pomieszczenie w stylu klasycznym.

Z czym zestawiać butelkową zieleń?

Bardzo elegancko wyglądają pomieszczenia, w którym zostały połączone elementy wyposażenia w kolorze butelkowej zieleni, czerni i ze złotymi dekoracjami. Będzie to idealna opcja do wnętrz w stylu glamour i art deco. Ma być szykownie, połyskująco i z przepychem. Można przykładowo wybrać sofę pikowaną i pufy w wersji butelkowej zieleni, czerwone fotele i poduszki oraz złote kwietniki, lustra i stoliki kawowe. Prezentuje się to bardzo efektownie. Niezwykle elegancko wyglądają wnętrza, w których połączono butelkową zieleń ze złotem, burgundem i różem. Innym rozwiązaniem jest zestawienie zieleni ze srebrem, czernią lub bielą. Błękit i butelkowa zieleń również świetnie wyglądają razem, naturalnie i odświeżająco. Ciekawą opcją będzie także wprowadzenie do pomieszczenia koloru żółtego i zielonego.

Redakcja fandoo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

butelkowa zieleń z czym łączyć wnętrza